11 Kasım 2014 Salı

The Organic Pharmacy Ürünleri

The Organic Pharmacy Ürünleri
Bu zamana kadar ki bütün doğal,organik,bitkisel markaları bir kenara bırakın.Organik sağlık ve kozmetik bakımında dünya lideri The Organic Pharmacy artık Türkiye'de.The Organic Pharmacy'yi  Türkiye'ye ;daha önce dermokozmetik sektöründe yıllarca tecrübe edinip öncesinde bi çok markanın satış-pazarlamasını başarıyla yapan Deka Kozmetik Sağlık Ürünleri getirdi.Ben de  bu marka'da aynı zamanda Marmara Bölge Müdürü olarak çalışmaya başladığımın haberini paylaşmak isterim. 

Markaya gelecek olursak,ezberlerinizi bozacak ve "ben daha önde neler kullanmışım"deyip, birazda morallerinizi bozacak bir içeriğe sahip.
The Organic Pharmacy karı-koca Margo ve Franco Marrone tarafından kurulmuş bir İngiliz Markası.
fotoğraf/Cilt Bakım Ürünleri
Zehir veya Organic

Herşey 12 yıl önce Eczacı olan Margo'nun ürünlerdeki, koruyucular ve tarım ilaçlarının zararları hakkında okuduğu bir makale ile başladı" Organik olmayan basit bir elmanın 20 den fazla tarım ilacı kalıntıları barındırdığını",zehirli kimyasal maddelerle kaplandığını ve besin zincirimize girdiğini okuyunca çok şaşırdı. Margo,hayrete düşmüştü.Bunları daha önce nasıl bilmiyordu?Buna nasıl izin verilebilirdi?Neden hiç kimse bu konuda bişey yapmamıştı?Bunun farkına varip bir değişiklik yapacak tek kişi varsa o da kendisi olduğunu düşündü. O zamanlar organic ürünler çok yaygın değildi ve temi etmesi zordu.Böylece 15 dakikalık basit alışverişi birden 2 saate çıkmıştı..Çünkü her almak istediğinin içeriğini okuyordu.
fotoğraf/Güneş Ürünleri


Daha detaylı incelediğinde,daha mantıklı gelmeye başlamıştı.Daha çok kar elde etmek için antibiyotik ve büyüme hormonları ile yetiştirilmiş bir tavuk ,et yemeyi kim isterdi ki? Görülüyordu ki,sağlığımız ucuz maddeler ve içeriklerle raf ömrünü uzatmak için tehlikeye atılmıştı.Kalitesiz ürünleri lezzetlendirmek ve görünüşlerini güzelleştirmek için sentetik ve yapay içerikler kullanılıyordu.Yiyeceklerimize ne olmuştu? Bu Margo için aydınlanma oldu,herşeyi anlaması ve görmesi için 28 senenin geçmesine inanamadı.( organiği keşfettiğinde 28 yaşındaydı).

fotoğraf/Makyaj Ürünleri

Organik ürün fanatiği olduktan sonra,bir çok sağlıksız alanın farkına vardı.Organik gıdalar için bu kadar çaba sarfederken,kozmetikle bağlantısını da henüz anlamamıştı.Geleneksel bir eczacı ve Homeopathy eğitimi alırken çok şaşırdı.Bu şaşkınlığı o sırada hamile olmasıyla ikiye katlandı.Organik beslenmeye dikkat ederken,kendi cildine ve doğacak olan kızı için kullanması gereken ürünler konusunda ikilem yaşıyordu.Kullandığı tüm ürünleri kontrol etti ve hepsi zehir içeriklerine sahipti.Sağlıklı ürünler satan yerlerde bile,ürün etiketlerinde zehirli içerikler vardı.Neden organik maddeler ile üretim yapmaya çalışan firmalar dahi "toxic"(zehirli) içerikler kullanıyordu? Belkide genel kullanıcılar bundan habersizdi. Böylelikle Margo İstediği gibi ürünler bulamadığı için kendis üretmeye başladı.İlk olarak merhem ve balmumu ve yağlar ile başladı ve daha sonra kremlere geçti.

Fotoğraf/parfümler

İşte Margo'nun hikayesi böyle.
Peki,bir günde bir kadın kaç farklı ürün kullanabilir di? Araştırmalara göre bir kadın bir günde 20'ye yakın kozmetik ve toksin içeren ürün kullanabilir.

KOZMETİKTE TOKSİN;


**Parabenler;genellikle tüm makyaj ve cilt,banyo malzemelerinde bulunur.
%60'ı cilt tarafından emilip kana karışır!..
**Parabenler vücutta ostrojen hormonunu taklit eder ve göğüs tümörlerinde rastlanır.
**Formaldehyde; maddesi ise kansorejendir ve çok sık kullanılır.
**Deterjanlar; Şampuanlarda,yüz temizleme ürünlerinde kullanılır.
**Phalates; Oje ve saç spreylerinde bulunur.
**Nitrosamine Precursors; Almanyada yasaklanan kansere neden olan madde.
**Sentetik Kokular; 5000'den fazla parfümde bulunur.Sakat doğumlara ve astıma neden olur.
**Propylene Glycol;
Fren yağı ve anti-freeze olarak kullanılır.
Hücre büyümesini engeller ve böbreklere zarar verir.
Yukarıdaki ürünler The Organic Pharmacy ürünlerinde yoktur!.. Siz de evdeki ürünlerinizin arkasına -etiketlerine bakın ve bu içeriklerden biri dahi var ise ZEHİR kullanıyorsunuz demektir.

Fotoğraf/The Organic Pharmacy spa'sıÖnemli bir  nokta ise DOĞAL ile ORGANİK'i karıştırmaktır.Bir çok kozmetik kullanıcısı doğal bir ürün alıp organik bir etki bekler.Bu konuda küçük bir bilgilendirme yapmak isterim
Fotoğraf/Ojeler


DOĞAL;
**Bitki,çiçek,yosun ve köklerden elde edip üretilen maddelerin adına denir.
***Doğal kozmetik tanımını kontrol edem ve denetleyen bir mekanizma vs kurum yoktur.
**Doğal markalar %1 doğal içeriğe sahip olsalar dahi,pazarlama amaçlı doğal kozmetik diye satılabilirler
**Doğal ürünlerde,sentetik gübreler,kanalizasyon çamurları ve genetiği değiştirilmiş mikroorganizmalar bulunur.
**Doğal ürünlerde yağ ve petrol atıkları,lanolin,monosakaritler vardır.
**ORGANİK:
**Organik madde de gübreler ve çamurlar bulunmaz.
**Organik ürünlerde bir sertifika ve denetleme sistemi vardır.
**Organic bir ürün sürekli denetimden geçer.
**Organic  bir üründe en iyi sertifikaya sahip olan kurum İngiliz Soil Associations 'dır.
*Soil Assocaitions %70 %95 arasında organic olan ürünlere verilir.
**Ecocert Belgesi ise %23 organic olan ürünlere verilir.
**İçerikleri %95 olan ürünler yenebilen  ürünlerdir.
**Organik ürünler her aşamada testten geçirilir.
**Organik ürünlerde minerallere izin verilir.
**Organik ürünlerin tüm malzemeri çevre dostudur.
**Hayvanlar üzerinde denenmez  ve hayvansal katkı maddeleri yoktur.
Görüldüğü gibi DOĞAL BİTKİSEL dediğimiz ürünlerde dahi bir çok kimyasal Zararlı maddeler bulunuyor.

Fotoğraf/Makyaj ürünleri


The Organic Pharmacy ürünlerinde ;


**Yapay koruyucular kullanılmaz; raf ömürleri dahi organik içeriklerle korunur.
**Yapan renklendirici kullanılmaz
**Petrokimyasal ürünler içermez.Mineral yağlar,parafin,petrokimyasal maddeler kullanılmaz.
**Hayvanlar üzerinde test edilmez
**Hayvansal ürünler kullanılmaz sadece bal ve propolis kullanılır.
**Soil Assocaition belgesi sahibidir ve her yıl yenilenir,yılda 4 kez tüm üretim tesisleri denetlenir ve %70 %95 organik bir markadır.
The Organic Pharmacy'de bitkisel özlerin ilk sıkımları kullanılır.İlk sıkım öz'ler her zaman daha pahalıdır ve en iyisidir.

Fotoğraf/makyaj paleti


Örneğin;

İlk sıkım özden elde edilen  bir zeytinyağı altınımsı yeşil renktedir.Fakat 2. Ve 3. sıkım olan bir zeytinyağı daha açık renktedir.
Market raflarında  2 litrelik bir zeytinyağı 25 lirayken,250-300 ml'lik bir zeytinyağını da ilk sıkım olduğu için 100 liralık bir rakamıda görme olasılığınız yüksektir.
Tıpki bir şarap gibi her senenin mahsülü aynı ,güneşe,havaya,yağmura sahip olsa da elde edilen her öz birbirine benzemez.
The Organic Pharmacy , her senenin mahsulunu taze taze tüketir ve ürün haline getirir.Her grup öz'de hafifde olsa renk ve koku farklılıkları olur.Bu da organik dermokozmetik ürün kullanmanın güzelliğidir.

Organik Hammaddeler 3 tiptir.
GIDA(En iyi kalite)
TIBBİ(ikinci kalite)
KOZMETİK(üçüncü kalite)
**The Organic Pharmacy ürünlerinde GIDA VE TIBBI içerik kullanılır.
Ürün içeriklerinin aktif  ve taze olabilmesi için küçük gruplar halinde üretilir.Fabrikasyon şeklinde üretimi olmayan ürünlerde Butik ÜRETİM yapılır.Ürün etiketleri dahi el ile yapıştılır.

Fotoğraf/farlar


The Organic Pharmacy ürünlerinde 6 Star İçerik vardır,
1)Gül; İran'ın 2000ft yüksekliğinde bulunan organik güller kullanılır.Yılda sadece Mayıs ayının ilk haftası sabah 08:00 de  bütün köy halkı tarafından toplanır.40000 kg gül'den 1kg gül yağı elde edilir.
Gül yağı elde etmek altından daha pahalıdır.The Organic Pharmacy,Gül hasadı nın tüm köy halkına katkı sağlaması için köydeki 2 yetimhaneyi'de destekler.

2)Kuşburnu; En yüksek düzeyde esansiyel yağ asitlerine sahiptir.Hem içten hem dıştan hücre için yararlıdır.

3)Yabani nergis/Kadife Çiçeği/Calendula;
Güneş yanıklarına,böcek sokmalarına,cilt çatlakları ve kesikleri için harika bir sakinleştirici merhem olduğu için doktorlar arasında önerilir.

4)Aloe;Tarih boyunca en kıymetli bitkilerden biridir.%96'sı SU'dur.Anti aging ve yara iyileştirme özelliğine sahiptir.Kaşıntı önleyicidir.

5)St Johns Wort/Sarı Kantaron); Çok yönlü bir bitkidir.Ant depresan özelliği ile bilinir.

6)Propolis; Kullanımı yaraları tedavi eden Antik Yunanlılar'dan mumyalana yapan eski Mısırlılara kadar uzanır.Propolis bir bitki değildir.Ağaçlardan akan reçineleri,arılar toplar,nektar ve balmumu ile karıştırarak kovanlarını rüzgar ve soğuktan korurlar.Ağrı giderici,doku onarıcı özelliği vardır.

Fotoğraf/Carrot Butter Cleanser/Makyaj Temizleyici


The Organic Pharmacy ürünleri İngilterede Debenhams
Harvey Nichols
Tüm Avrupada ki 5 yıldızlı otellerin SPA'larında
The Organic Pharmacy shoplarında satılır.

The Organic Pharmacy ürünleri Türkiyede eczane ve güzellik merkezlerinde ve Spa'larda yerini aldı.


Aynı zamanda İstanbul Zorlu Center'daki Raffles Otelin 7 SPA odasında başarılı tekniklerle Spa keyfi yaşatıyor.

Ürünlere gelecek olursak;
Heyecanı sona sakladım;

Temizleyiciler,Tonikler,Anti Ageingler(Yüz-Göz),Nenlendiriciler,Maskeler,El,Tırnak Kremleri,Deodorant,Saç,Güneş,Anne ve Bebek,Makyaj ve Ojeler.
The Organic Pharmacy ürünleri sellective kozmetikte dünya devi olan  bir markadır.Her bir ürününün içerkleri özenle hazırlanır ve Soil Accocaition tarafından denetlenir.
%70-95 organic içeriğe sahip The Organic Pharmacy Ürünlerini denemek için heyecanlandığınızı biliyorum.O halde en kısa sürede bir Dermokozmetik eczanesine gidip The Organic Pharmacy ürünlerini keşfedin."Daha önce neden zehir içerikli ürün kullandığınızı düşünmeden gelecekteki sağlığınıza katlı sağlayın".
Ürünleri incelemek için link'e tıklayın
Hepinize sevgiler
Tevfik Bozdağ

1 yorum :

  1. merhabalar acaba bir tel cilt bakım ürünleri mi geldi sadece bir sitede gördüm bilgi var mı bu konuda şimdiden teşekkürler:)

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...